Zonnepark Magnumcentrale Eemshaven Met 18.000 Zonnepanelen by Vattenfall
Geschreven op 13-3-2019 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingIn de Eemshaven is vandaag het zonnepark bij de Magnum-centrale van Vattenfall (voorheen Nuon) in gebruik genomen.
Het zonnepark park telt bijna 18.000 zonnepanelen, die verdeeld zijn over drie locaties rond de centrale. Die panelen kunnen samen onder optimale omstandigheden 5,7 megawatt leveren.
Gemiddeld kunnen 1700 huishoudens van stroom worden voorzien met dit zonnepark.
Volgens Vattenfall is de bouw mede mogelijk gemaakt door klanten en omwonenden die via crowdfunding obligatiehouders zijn geworden. Zij zijn op afstand eigenaar van een deel van de zonnepanelen. Bijna de helft van de panelen is op die manier gefinancierd. Vattenfall zegt dat het rendement op die investering vijf procent per jaar is.
Een deel van de stroom die door het zonnepark wordt opgewekt, wordt in de toekomst mogelijk gebruikt om waterstof te maken. Dat kan vervolgens gebruikt worden om de Magnum-centrale te stoken. Een studie naar de mogelijke bouw van een grote waterstoffabriek op het terrein van Vattennfall loopt nog.
Zie ook: Jacqueline Cramer: Overname Nuon Door Vattenfall Goed Nieuws Voor Klimaat - Windpark Haringvliet Met 6 Windmolens En Windpark Moerdijk Met 7 Windmolens by Vattenfall – GVB Amsterdam Kiest Vanaf 2019 Voor 100% Nederlandse Duurzame Energie by Vattenfall – Windpark Hollandse Kust Zuid I en II: Chinook (Nuon Vattenfall) Zonder Subsidie Op Zee Bouwen - Windpark Op Opstelterrein Voor Treinen Nieuwe Hemweg in Amsterdam by NS En Vattenfall - Hemweg Vattenfall Kolencentrale In Amsterdam Gaat Dicht In 2020 - Hoe Kies Je Een Echt Duurzame Energieleverancier? by Nederland Review