Record Voor Windenergie in Nederland in 2015: Duurzame Energie voor 2,4 Miljoen Huishoudens
Geschreven op 6-1-2016 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingMooi hoor, 2015 gaat de boeken in als een recordjaar voor windenergie in Nederland. Nog nooit zijn er zo veel windmolens bij gekomen in ons land als vorig jaar, genoeg om 473.000 huishoudens van duurzame windenergie te voorzien.
In totaal leveren windmolens sinds eind 2015 voor 2,4 miljoen huishoudens aan duurzame energie. Dat heeft de brancheorganisatie voor windenergie NWEA bekendgemaakt op basis van cijfers van WindStats.
Eind 2015 stond in Nederland 3.379 megawatt (MW) aan windenergie opgesteld een groei van 535 MW ten opzichte van eind 2014 (2.844 MW) aan vermogen. Vooral op land groeide het vermogen aan windmolens, en wel met 406 MW. Op zee nam het vermogen aan windenergie toe met 129 MW.
Door de toename vorig jaar werd in november 2015 de helft van de doelstelling (3.000 MW) voor windenergie op land behaald. Dit doel is door meer dan veertig organisaties (werkgevers, vakbonden en milieuorganisaties) en de overheid in 2013 afgesproken in het Energieakkoord. Onderdeel van dat akkoord is dat in 2020 minstens 6.000 MW aan vermogen door windmolens op land staat opgesteld, genoeg stroom voor ongeveer 4 miljoen huishoudens. Daarnaast moet in 2023 nog eens 4.450 MW op zee zijn geplaatst.
Zie ook: Helft Doelstelling Windenergie op Land voor 2020 Bereikt: Windenergie Capaciteit van 3000 MW - Fors Economisch Potentieel voor Offshore Windenergie In en Buiten Nederland - De Winddagen 2016: Hoofdrol in Energietransitie voor Windenergie – Het Prinses Amalia Windpark levert Topprestaties – Twee nieuwe windmolenparken met slechts 120 windmolens in Noordzee – Bent u al lid van Club Zeekracht ? – Twee windmolens voor Den Haag – Het Eneco Windpark Luchterduinen: 56% meer Nederlandse Windenergie op Zee – Het Gemini Offshore Windpark: Funderingen Buitengaats en Zee-Energie Geplaatst – Van Not In My Back Yard naar Wind In My Back Yard by Eneco – Eneco Windpark Delfzijl Noord: Duurzame Stroom voor Nieuw Datacenter van Google – Windpark Slufterdam by Nuon en Eneco bij Rotterdam Krijgt Nieuwe Grotere Windmolens – Windpark Nijmegen-Betuwe: Vijf Windturbines op Bedrijventerrein De Grift in Nijmegen – Windpark Westermeerwind – Windpark Oom Kees in Wieringermeer, Noord-Holland – De Landelijke Burgercoöperatie De Windvogel: Duurzame Windenergie via Zes Windturbines – Windpark Noordoostpolder: 86 Windmolens op het Land en in het Water van het IJsselmeer